Przedszkole i Żłobek Montessori – Pszczyna

UWAGA!

Kochani rodzice! Nasze wspaniałe maluszki!

Mamy przyjemność ogłosić, że we wrześniu 2017 „Little Giants-Mali Giganci” otwiera oddział przedszkolny!

Dzieciaczki tak szybko rosną, że serce pęka kiedy mają nas opuszczać! Do każdego maluszka podchodzimy indywidualnie, patrzymy jak cudownie się rozwija i odkrywa świat. Niesamowite, jakie postępy zachodzą w jego świecie w tak krótkim czasie. Chcemy mieć szansę uczestniczyć również w jego dalszej drodze ku dorosłości. Z tą myślą, a także w odpowiedzi na liczne sugestie rodziców, którzy również nie chcieli nas opuszczać, postanowiliśmy otworzyć w Małych Gigantach grupę przedszkolną. Oczywiście program również oparty będzie o ideologię Montessori. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu, że również Wasze kochane przedszkolaczki będą miały szansę rozwijać się w swoim indywidualnym tempie, w środowisku przygotowanym w sposób świadomy i zaplanowany, w twórczej, przyjaznej, serdecznej, a także pełnej szacunku i akceptacji atmosferze. Zadbamy w sposób szczególny o ich indywidualne zdolności, pobudzimy kreatywność, pomożemy w budowaniu własnej wartości, wskażemy drogę do samodzielnego myślenia, działania i podejmowania wyborów.

Jesteśmy niesamowicie dumni, ponieważ przedszkole Małych Gigantów będzie pierwszym przedszkolem Montessori w Pszczynie! Zapewniamy i gwarantujemy, że sprostamy zadaniu, jakie przed nami staje – tak, jak do tej pory robiliśmy to w oddziale żłobkowym. Priorytetem jest dla nas zawsze bezpieczeństwo i intensywny, zrównoważony rozwój dzieci. Nasza wykwalifikowana kadra zadba nie tylko w pełni profesjonalnie, ale również z uczuciem i cierpliwością o edukację przedszkolaków, a nasza kuchnia zapewni zdrowe, pełnowartościowe posiłki dostosowane do ich wieku i aktywności.

Mogą Państwo wybrać dwie opcje czesnego:

  • Podstawa programowa (do 5 godzin dziennie) – 190 zł
  • Powyżej 5 godzin – 390 zł
  • Pełne czesne (do 9 godzin dziennie) – 460 zł
  • Absolwenci naszego żłobkowego oddziału Małych Gigantów mogą liczyć na 25 % zniżkę!

Zapraszamy serdecznie! Ilość miejsc jest ograniczona! Do 15.09.2017 wpisowe to tylko 190 zł (po tym czasie wpisowe wynosić będzie 390 zł)!

Maria Montessori

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Maria Montessori (ur. 31 sierpnia1870 w Chiaravalle, zm. 6 maja1952 w NoordwijkaanZee w Holandii) – włoska lekarka, twórczyni systemu wychowania dzieci zw. metodą Montessori.

Metoda ta kładzie nacisk na swobodny rozwój dzieci. Przeciwstawia się systemowi szkolnemu, tłumiącemu aktywność dzieci, którego symbolem była dla Marii Montessori „szkolna ławka”. Montessori uważała, że głównym zadaniem pedagogiki jest wspieranie spontaniczności i twórczości dzieci, umożliwianie im wszechstronnego rozwoju fizycznego, duchowego, kulturowego i społecznego. Odkryła także zjawisko polaryzacji uwagi u dzieci. W 1907 otworzyła przedszkole Casa dei Bambini (pol. Dom Dzieci).

d