Grupy żłobkowe

Odkrywcy (5-14 miesiąc życia)

Odkrywcy poznają świat wszystkimi zmysłami. Staramy się stworzyć miłe i przyjazne środowisko jak najbardziej przypominające dom, a jednocześnie ciągle stymulujące do rozwoju. Opiekunki zwracają uwagę na rozwój motoryki dużej, uczą siedzieć i raczkować. Z małą pomocą nasi podopieczni starają się stawiać pierwsze kroki. Odpowiednio przygotowana przestrzeń i dobrane do wieku zabawki sprawiają, że dzieci przy niewielkiej asyście same mogą odkrywać otaczającą rzeczywistość.

Tropiciele (14-24 miesiąc życia)

Tropiciele uczą się jak funkcjonować wśród rówieśników. Poznają świat bawiąc się ze swoimi ciociami w trakcie codzienny zajęć. Tropiciele sprawnie chodzą, a nawet zaczynają biegać i skakać. Ćwiczą motorykę małą w trakcie zajęć plastycznych oraz doskonalą płynność ruchów w czasie zabaw animacyjnych. Dzięki codziennej rutynie powoli przyzwyczajają się do zasad panujących w żłobku. Dzieci stają się bardziej samodzielne, w miarę swoich możliwości uczą się posługiwać łyżką.

Artyści (od 24 miesiąca życia)

Artyści to grupa wyjątkowo kreatywna. Chodzenie, bieganie i skakanie mają opanowane do perfekcji. Zasób ich słownictwa ciągle się rozwija, dlatego są bardzo ciekawi świata i chętnie zadają pytania. W tej grupie kładziemy nacisk na przygotowanie dziecka do przedszkola poprzez cykl zajęć wprowadzających. Rozwijamy motorykę rączki dzięki codziennym zabawą plastycznym, muzycznym oraz ruchowym. Artyści są już dość samodzielni ale codziennie uczą się nowych umiejętności. Nasza najstarsza grupa daje przykład młodszym kolegom i koleżankom.